Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Метою цього свята є вшанування українських традицій, а також популяризація вишитого етнічного одягу.
У 2022 році День вишиванки припадає на 19 травня. В умовах повномасштабної війни в Україні це свято має особливе значення, оскільки вишиванка є символом незламного українського народу.
На жаль, цього року не всі мають можливість долучитися до такої прекрасної хвилі.
З давніх часів в Україні вишита сорочка служила не просто одягом, а оберегом. Традиційно вишивку розміщували на одязі в певних місцях, щоб захистити душу людини від злих сил. Тому предки вишивали воріт, поділ, горловину, манжети. Так вони прагнули захистити частини одягу, на яких тканину закінчувалася і з'являвся доступ до тіла людини.
Історія свята День вишиванки
Вперше відзначати День вишиванки почали у 2016 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Вона запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках, водночас ідею підтримали як викладачі, так і студенти всього навчального закладу.
Кілька років свято відзначалося лише в стінах університету, але потім ця традиція поширилася і по інших містах України.
Варто зазначити, що протягом останніх років вишиванка стала справжнім трендом. Більшість українських брендів створюють національний одяг зі старовинною символікою та унікальним орнаментом.
Здавна українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.
Залежно від території виділяють цілий ряд видів реалізації вишивок: вишиванка середньої Наддніпрянщини, Полтавська вишиванка, Волинська вишиванка, Сіверщина та Чернігівщина, вишиванка Полісся, вишиванка Буковини, вишиванка Покуття, Гуцульська вишиванка, Бойківська вишиванка, Закарпатська вишиванка, Лемківська вишиванка, стрій вишиванок Слобожанщини.
На Дніпропетровщині манжети рукавів сорочок та виріз горловини вишивали кольоровими нитками та чорним плисом. У чоловічій вишитій сорочці домінували червоний та чорний кольори.
Вишиті сорочки є символом чистих помислів, краси, здоров'я, єднання зі своїм корінням. І вирішивши купити вишиванку, ви отримаєте автентичний одяг, якій зможете показати повагу до стародавніх звичаїв і минулого свого народу.
Навіть у стані активної фази війни цей день дуже важливий для українців і його не можна скасовувати. Це ще одна нагода нагадати, наскільки ми сильна, красива і мудра нація, але головне — непереможна.
Вітаємо з святом вишиванки, який є нашою давньою традицією та підкреслює патріотизм та незламний дух українського народу!
Смерть ворогам! Віримо в ЗСУ! Україна понад усе! Все буде Україна!
Прес-служба суду