flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Міжнародний день рідної мови - 21 лютого

21 лютого 2019, 10:09

       Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн.

  

       У всьому світі 21 лютого людство відзначає День рідної мови. Саме з її допомогою люди здатні висловити барвисто і яскраво всі свої думки, переживання, емоції, перетворюючи їх в пісні, вірші або прозу. Це і складає основу культурної спадщини нації, яку бажають пізнати багато інших народів.

       Щоб показати, наскільки важливо поважати й вивчати іноземні мови, Генеральна асамблея вирішила заснувати це свято і призначила дату - 21 лютого. Поштовхом до прийняття такого рішення стало прохання ЮНЕСКО про створення цього свята з метою розвинути в людях прагнення до багатомовності та поваги до інших мов.

       Для українців День рідної мови - це спосіб висловити подяку всім творцям української історії.

     Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

      Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

       Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, якими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

 

Картинки по запросу день рідної мови